Státy světa, práce s textem - časové údaje, popis děje v minulosti

Obsah učiva, zadání úkolu

Hello everybody,

zde jsou vaše úkoly na středu 25. listopadu 2020:

1. v pracovním sešitě na str. 82 nastudujte novou slovní zásobu část 3A What was happening? nebo si ji projděte na odkaze ZDE
  2. v učebnici na str. 32 si najděte na mapě světa státy zmíněné ve cv. 1
  3. přečtěte si a poslechněte (viz příloha č. 1) článek o Martinových kamarádech a do školního sešitu si napište ke správnému místu správný čas dle poslechu. Zápis ve školním sešitě bude obsahovat:
    1. DATUM = 24th November
    2. NADPIS = What was happening?
    3. ZADÁNÍ = uč. str. 32, cv. 2a - zde vypracujte časové údaje k jednotlivým odstavcům (a, b, c, d, e)
    4. k obr. 1 - 6 zkusíte zároveň napsat, co dělal který kamarád ve 12 hod v neděli v poledne tak, jak vidite na obr. na str. 32, např. ad 1) At 12 on Sunday Yoko was sitting at her desk, she was finishing her Maths homework. - text vám pomůže
  4. do školního sešitu dále vypracujte cv. 3a a 3b ze str. 33 - jedná se o větná spojení. Zápis bude obsahovat:
    1. NADPIS = Collocations
    2. větná spojení, např.
      1. brush your teeth, brush your hair, atd.
      2. take a photograph, take a shower, atd. - u každého slovesa může být více slov, která tvoří frázi...

Děkuji Vám. Zdraví ML, martina.ludikova@zsmorkovice.cz