Morfematický rozbor, Střídání hlásek při odvozování slov

1)Projděte a zopakujte si ještě jednou (dělali jsme na videokonferenci) morfematický rozbor, tedy 2. a 3. slide v prezentaci morfematický, tvarotvorný rozbor na moodlu.

2) Projděte si i druhou prezentaci na moodlu - Střídání samohlásek a souhlásek při odvozování slov, poslední slide této prezentace si opište nebo vlepte do sešitu.

3) Vypracujte v pracovním sešitě cvičení 1b, 2, 3, 4/s.13, cvičení 5/s.14

Nic neodevzdávejte, budeme řešit ve videokonferenci ve čtvrtek.

Dějepis

Opakování - Germáni, Keltové

: Dějepis

sami si z učebnice / sešitu zopakujte učivo o Germánech a Keltech

vypracujte si pracovní list s opakováním - ofocený vlož na Moodle, je to tam připraveno

vyzkoušej si test na Kelty - online, odkaz přiložen, ofoť a vlož na Moodle (co ti nepůjde, nevadí, řekneme si  a probereme v ČT na videokonferenci) - nejpozději do pátku

další den bude videokonference - 26.11.2020 v 12.35-13.20 - bude zase nachystáno ve složce ..hezký den VL

Rovinné útvary - obvody, obsahy.

Prosím o splnění Úkolu 12 na Moodlu.

Odkaz

Přírodopis

Mnohobuněční živočichové - žahavci

: Přírodopis

děkuji, že jste se podívali na video.

1. Z prezentace si nakreslete obrázek stavba těla Nezmara obecného
- nakreslete obrázek, popište jej
- dokončete zápis

2. Opište si medůzovce
- obrázek z prezentace není nutný

3. Opište si korálnatce
- obrázek z prezentace není nutný

4. Připravte se na opakování Žahavci v pátek 27. 11. 2020
- v moodlu najdete v pátek test

VIDEOKONFERENCE: Advent a hudba, hudba chrámová, varhanní, hra na online hudební nástroje - koleda

Milé šesťačky a šesťáci, zvu vás možná na poslední videokonferenci před vaším nástupem do školních lavic. Více na moodle.

Dnes se spolu potkáme ve videokonferenci, která bude probíhat od 10.45 do 11.30 na Moodlu ve Cvičení z anglického jazyka 6.

Těším se! LK

1. Klikni na 1. odkaz, poslouchej text a čti časopis str. 12. Máš ho stažený v přiloženém souboru.

2. Klikni na 2.odkaz a čti TASK pod článkem. Zvládneš podle poslechu  doplnit 3 chybějící slova?

4. Práci vyfoť a pošli na Moodle: AJs: The Tallest Animals.

- vyplněný pracovní list vložte do Moodlu - Seminář_2. 12. 2020_Osmisměrka
- do 2. 12. 2020  23:59