Zeměpis

Čas na Zemi - časová pásma

: Zeměpis

u časových pásem ještě chvíli zůstaneme. Napište si do sešitu:

Londýn - Praha

Berlín - Moskva

New York - Paříž

Peking - Káhira

Los Angeles - Lima

U těchto měst zjistěte posun času. Místa si najděte v atlase nebo na internetu a poté dle mapy s časovými pásy zkuste určit, o kolik hodin se bude čas lišit. Nejprve si to zkuste sami, poté si proveďte kontrolu sami na stránce (viz odkazy)

V případě problémů volejte, pište

Rovinné útvary - obvody, obsahy.

Prosím o splnění Úkolu 12 na Moodlu.

Odkaz

Elektrické vlastnosti látek

Dobrý den, připomínám, že jste měli splnit úkoly na Moodle - test Atom a molekula, kdo nemá splněno, nechť učiní dnes!!!!!!!!

Dnes začneme probírat elektrické vlastnosti látek V přiložených odkazech se podívejte na videa s pokusy a můžete si některý pokus doma připravit. Po příchodu do školy budeme pokusy provádět, tak můžete být připraveni a mít plusové body nebo malé jedničky za přípravu na výuku.

Zapište si do sešitu zápis, kde máte popsané jednoduché pokusy s brčky.

Výtvarná výchova

Adventní kalendář 2020

: Výtvarná výchova

• Námět pro VpD tento týden bude už jakoby předvánoční - adventní, protože tento víkend nastane 1. adventní neděle.

Asi všichni každý rok dostáváte svůj adventní kalendář s 24 -mi okénky, abyste mohli každý den podle datumu 1. - 24. prosince jedno otevřít a těšit se tak na Štědrý den.

Práci můžete vytvořit jakoukoli výtvarnou technikou ( kresba, malba, stříhání a lepení, koláž, i 3D práce), na jakýkoliv formát, v jakékoli velikosti - to znamená, že můžete tvořit i malé práce a menší rozměry - fantazii se meze nekladou.

• Podmínkou ovšem je, abyste ve své práci měli 24 okének, ve kterých bude pro káždý den jiný obrázek nebo myšlenka, slovo nebo citát i s číslem!!!
  • V přiložených souborech máte inspirativní ukázky. A v přiloženém odkazu máte krátké video, jak si jednoduchý kalendář s překvapením (třeba i pro sourozence) vyrobit doma sami.
  • Hotovou práci vyfoťte a vložte na Moodle - adventní kalendář - k ohodnocení do soboty 28.11. 2020
  • advent

Dnes se spolu potkáme ve videokonferenci, která bude probíhat od 10.45 do 11.30 na Moodlu ve Cvičení z anglického jazyka 6.

Těším se! LK

1. Klikni na 1. odkaz, poslouchej text a čti časopis str. 12. Máš ho stažený v přiloženém souboru.

2. Klikni na 2.odkaz a čti TASK pod článkem. Zvládneš podle poslechu  doplnit 3 chybějící slova?

4. Práci vyfoť a pošli na Moodle: AJs: The Tallest Animals.

- vyplněný pracovní list vložte do Moodlu - Seminář_2. 12. 2020_Osmisměrka
- do 2. 12. 2020  23:59