VIDEOKONFERENCE 11.40-12.25 Počátky národního obrození

v dnešní hodině literatury se potkáme u hovoru na Discordu. Hovor bude probíhat od 11.40 do 12.25.

Na Moodlu najdete text - Počátky národního obrození. Otevřete si ho prosím na počítači (mobilu, tabletu) ještě před hodinou. Nemusíte si ho tisknout.

Na Moodlu také najdete pracovní list - Rukopisy. Pracovní list si VYTISKNĚTE před hodinou.

Moodle

--------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud se online hodiny nezúčastníte, najdete úkoly na Moodlu.

Těším se! LK

VIDEOKONFERENCE 7.55-8.40 Zájmena - procvičování

dnes se opět potkáme u hovoru na Discordu. Hovor bude probíhat od 7.55 do 8.40.

Nastavte si budík (nebo více budíků) a dorazte včas :)

Nachystejte si prosím učebnici a pracovní sešit.

Těším se! LK

Ruský jazyk

14. lekce - ŠKOLA - Co mám a nemám rád?

: Ruský jazyk

• Zdravím všechny a chválím ty z vás, kteří opravdu poctivě plní všechny zadané úkoly. Poznáte to určitě v pololetním hodnocení :)
  • Vezměte si svoji Písanku, otevřete ji na str. 51 a začínáme úkolem 5.
  • Doplňujeme pouze znaky Ju - Ю !!! Pouze ve třetím řádku ve slově ŠKOLE - píšeme E - a v posledním slově ŽÁKYNĚ - dopisujete znak C = Ц

Cvičení překládáte do češtiny - máme zde nová slovesa:

1.  Я  Ч И Т А Ю - ja čitáju = ---------------------------------

2.  Я  И Г Р А Ю - ja igráju = ---------------------------------

3. Я  П О Н И М А Ю - ja panimáju = -----------------------------------

4.  Я  З Н А Ю - ja znáju = -------------------------------------

5.  Я  О Т В Е Ч А Ю - ja atvječáju = --------------------------------------

6.  Я  Л Ю Б Л Ю - ja ljubljú = ---------------------------------

7. Ю Л И Я - júlija = Jůlie

Kdo nepozná, o která slovíčka se jedná, musí se v Písance na str. 54 a 55 podívat a najít odpověď.

• Ve cvičení 6 str. 51 si nacvičíte psaní slovesa MÁM RÁD/A  pište psací i tiskací azbukou.
  • Cvičení 7 str. 51 přiřazujete slovíčka uprostřed buď do kategorie Já mám rád - Já nemám rád. Slova uprostřed přeložte podle slovníčku str. 55 i do češtiny.
  • Hotový úkol v Písance mi vložte na Moodle do soboty 28.11. 2020

Videokonference 8:50 hod. skupina Teriaki

: Ruský jazyk

dnes dokončíme 13. lekci. I když online, věřím, že se nám podařilo leccos naučit:-)

Dnes nás tedy čeká v učebnici str. 55/cv. 17, 18 a 19

ÚKOLY K ODEVZDÁNÍ DO MOODLU:

1) přečti, nahraj, odevzdej jako MP3  cv. 18/str.55 - jak na to si ukážeme ve videokonferenci (např. online tool zde https://online-voice-recorder.com/ )

2) do sešitu napiš odpověď Petrovi ze cvičení 19a/ str. 55. Jako vodítko ti poslouží cv. 19b/ str. 56.

v příloze najdete stránky z učebnice, ze kterých se dnes budeme učit.

Německý jazyk

Opakování

: Německý jazyk

Info:

- kontrola + hodnocení - Vyfoť vypracovaný úkol a odevzdej na Moodlu do předmětu NJ8 pod 25/11.

-----------------------------------------------------------------------------

Úkol:

- pracovní sešit str. 64, cv. 1, 2, 3, 4, 5

Výchova k občanství

Bankovní produkty

: Výchova k občanství

Chválím všechny, kteří poctivě pracují a plní úkoly. Známky máte v Moodlu i s komentářem.

Začínáme další velké téma: Bankovní produkty

• Zapište si do sešitu velký nadpis: Bankovní produkty
  • Zapište si do sešitu podnadpis: Spoření
  • pusť si video - viz odkaz dole
  • otevři si elektronickou brožuru "Spoření" - viz soubor dole
  • Úkol 1: Opiš a odpověz na otázky nebo doplň věty (na základě videa a přečtení informací z brožury):
  • Jak se nazývá odměna, kterou nám dává banka za to, že u ní spoříme peníze?

• Jaká je výhoda spoření?

• Co je to likvidita?

• Jaký je rozdíl mezi "spořícím účtem" a "termínovaným vkladem"?

• Na základě grafu "Výnos a likvidita" doplň věty (vyber ze závorky správné slovo): Na termínovaném vkladu bývá většinou (vyšší X nižší) úrok než na běžném účtu, ale své peníze z termínovaného vkladu (dostanu X nedostanu) hned, jak si o ně požádám.

• Vyfoť sešit s dnešními zápisy a úkoly a odevzdej na Moodle do VkO8 do odevzdávárny "Spoření". Za splněné zápisy a úkoly dostanete známku. Vše se promítá do vaší závěrečné klasifikace. (Žáci, kteří neodevzdají úkol, dostávají známku "5").

Součin mocnin se stejným základem.

Dnes se naučíme, jak se násobíme mocniny se stejným základem.

Násobíme je tak, že základ opíšeme a mocnitele sečteme.

!Připomeňte si znova co je základ mocniny a co mocnitel!

1. Zapište do sešitu přiložený zápis.

2. Vypočítejte z učebnice příklady str. 80 / cv. 1, str. 81 / cv. 2, 3. a kopii sešitu s příklady vložte do moodle.

Termín odevzdání: 25.11. do 22:00 hodin.

VIDEOKONFERENCE: Hudební nástroje a jejich rozčlenění, hra na virtuální hudbení nástroje, Advent

Milé osmačky a osmáci, zvu vás na možná poslední videokonferenci před nástupem do školy. Více na moodle.