Přehled učiva a úkolů pro žáky bez přístupu k Internetu

Zeměpis

Čas na Zemi - časová pásma

: Zeměpis

u časových pásem ještě chvíli zůstaneme. Napište si do sešitu:

Londýn - Praha

Berlín - Moskva

New York - Paříž

Peking - Káhira

Los Angeles - Lima

U těchto měst zjistěte posun času. Místa si najděte v atlase a poté dle mapy s časovými pásy zkuste určit, o kolik hodin se bude čas lišit

V případě problémů volejte, pište

Rovinné útvary - obvody, obsahy.

Postupně splňte do školního sešitu tyto úkoly:

63/4, 63/5 (všechny tři obrazce), 63/7A.

Elektrické vlastnosti látek

Dnes začneme probírat elektrické vlastnosti látek

Zapište si do sešitu zápis, kde máte popsané jednoduché pokusy s brčky.

Výtvarná výchova

Adventní kalendář 2020

: Výtvarná výchova

• Námět pro VpD tento týden bude už jakoby předvánoční - adventní, protože tento víkend nastane 1. adventní neděle.

Asi všichni každý rok dostáváte svůj adventní kalendář s 24 -mi okénky, abyste mohli každý den podle datumu 1. - 24. prosince jedno otevřít a těšit se tak na Štědrý den.

Práci můžete vytvořit jakoukoli výtvarnou technikou ( kresba, malba, stříhání a lepení, koláž, i 3D práce), na jakýkoliv formát, v jakékoli velikosti - to znamená, že můžete tvořit i malé práce a menší rozměry - fantazii se meze nekladou.

• Podmínkou ovšem je, abyste ve své práci měli 24 okének, ve kterých bude pro káždý den jiný obrázek nebo myšlenka, slovo nebo citát i s číslem!!!
  • advent

Dnes si zahrajete hru, při které si zopakujete rozdíl mezi přítomným čase prostým a průběhovým. Pomůcky i pravidla najdete přímo u hry.
Zdraví Vás Lucie Konečná

1. čti časopis str. 12.

2. čti TASK pod článkem. Zvládneš podle poslechu  doplnit 3 chybějící slova?

4. Práci odevzdej.

- vyplněný a podepsaný pracovní list odevzdejte do kancelíře školy do 2. 12. 2020